Що таке сублімація?
Сублімація – це метод термопереноса зображень на різні поверхні: синтетичну тканину, кераміку, дерево, метал із спеціальним полиестровым покриттям. Іншими словами – цепосіб фарбування світлих синтетичних матеріалів: поліестера, поліаміду, ацетату, який позволяет отримати яскраві кольори, стійкі до впливу навколишнього середовища.
Друк методом сублімації проходить у кілька етапів:
1. Підготовка макета потрібного зображення: в будь-якому зручному Вам графічному редакторі: Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Corel Draw або ін. переводимо зображення в дзеркальне положення і друкуємо. Для сублімації потрібно використовувати спеціальні чорнило і папір, яку Ви можете у нас же і купити в розділі Витратні матеріали для сублімаційного друку
2. Підготовка обладнання: включаємо потрібний нам прес планшетний прес, прес для чашок, прес для тарілок, прес для кепок або ін. більш детально про різних видах пресів Ви можете дізнатися у нашому розділі Обладнання для термодруку), щоб він розігрівся перед процесом нанесення.
3. Підготовка виробу, на який потрібно нанести зображення: закріплюємо за допомогою термоскотча обрізаний за розмірами сублімаційний аркуш із зображенням на виріб, на якому будемо друкувати, і поміщаємо в прес.
4. Процес друку: загалом, процес сублімаційного друку – це взгонка барвника (сублімаційних чорнил) з твердого в газоподібний стан, минаючи рідку фазу з паперу на потрібний матеріал. Сублімація барвника відбувається в діапазоні температур від 80200°С.
Після перенесення – відокремлюємо папір і даємо виробу охолонути.
Важливо знати!
Переваги друку методом сублімації полягають в тому, що при такому нанесенні можна робити невеликі замовлення (від 1 штуки) ідеального фотоякості. Зображення, яке зроблено методом сублімації, дуже стійке – не вимивається, не выстирывается, не вицвітає на сонці, на відміну від шовкотрафаретного, наприклад, і все ж є одне «але»: для того, щоб зображення було дійсно якісним, треба використовувати соответствующие материалы. Многие фирмы утверждают, что в тканях, например, допускается 30-40% натурального волокна и это никак не повлияет на качество печати – данное утверждение сплошная ложь, даже 5% коттона влияет на качество печати данным методом – изображение будет нечетким и после первой стирки потускнеет. То же самое и с керамикой происходит, например чашки: на украинском рынке сублимационных заготовок есть качество De Lux – это очень хорошая керамика под сублимацию, во-первых, сам материал, из которого изготовлена такая посуда высшего сорта, очень белый и визуально приятный глазу, а во-вторых, и это самое главное, нанесение сублимационного лака – полиестрового покрытия на такую чашку осуществляется три раза и слой синтетического вещества на ней ровный и полностью покрывает поверхность изделия, по-этому посуду такого качества после воздействия процессов сублимации можно легко мыть в посудомоечной машине, качество STANDART – это экономный вариант чашки под сублимацию – слой полиестра на чашке минимальный и по-этому изображение на такой керамике часто получается размытым, чашки STANDART+ и ПРЕМИУМ – средний вариант, но если 2-1,5грн играют роль при оптовом заказе – многие печатники используют их, хоть по сравнению с чашками De Lux, их рейтинг – чистая троечка и это не только наше мнение, а и мнение наших клиентов.
И еще, сублимационный термоперенос делается только на белых или очень светлых поверхностях (бледно голубой, бледно желтый и др.), на черных материалах печатать таким способом не получится, потому что в сублимационных чернилах нет белого цвета, это нужно запомнить.
Все эти товары: ткани для сублимации, пресса, футболки для сублимации, кепки, подушки для сублимации, фартуки, галстуки, чашки, тарелки, бокалы, чернила, метал, скотч бумагу и много-много других текстильных изделий для субимации Вы можете одним заказом приобрести у нас и не переплачивать лишние деньги за доставку.
Ми пропонуємо гнучкі умови співпраці, дилерські ціни на весь асортимент продукції, і лояльні знижки на оптові замовлення.
Будемо раді працювати з Вами!